Делегація Київського Патріархату взяла участь в урочистому засіданні Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій України з нагоди Дня Хрещення Руси-України

DSC_3830

28 липня 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь в урочистій розширеній зустріч Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій України з керівництвом держави з нагоди Дня Хрещення Руси-України та 1000-ліття упокоєння святого Рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.

Зустріч відбулася простонеба у сквері біля пам’ятника князю Володимиру на Володимирській гірці.

Його Святість супроводжували: Патріарший намісник, митрополит Переслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, голова Синодального управління військового духовенства, єпископ Вишогородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії.

DSC_3856

У зустрічі взяли участь: Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк з дружиною Терезою Яценюк, Голова Київської міської державної адміністрації, Київський міська голова Віталій Кличко, урядовці, народні депутати України, члени Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій.

Урочисту зустріч відкрили співом молитви “Отче наш” у хоровому виконанні. До присутніх звернувся Президент України Петро Порошенко. Глава держави закликав присутніх та українське суспільство до подальшого збереження міжконфесійного миру в державі. А також зазначив: «Подолання розділення в українському Православ’ї має стати справою, насамперед, вірян. Влада радіє, якщо намічається прогрес в об’єднавчих процесах, рівно як і засмучується, коли чиїсь дрібні амбіції віддаляють всіх нас від великої мети».

«Відсутність організаційної єдності не повинна залишатися перешкодою для діалогу, порозуміння та євхаристійного єднання. Особливо в умовах Вітчизняної війни, яку Український народ веде, боронячись від російської агресії, – подібно тому як в часи Володимира давав відсіч орді, що сунула зі сходу», – зазначив Петро Порошенко.

Також з промовою до присутніх звернувся Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який привітав присутніх з Днем Хрещення Руси-України та наголосив на важливості цивілізаційного вибору князя Володимира.

Святійший Патріарх Філарет у своїй промові зазначив, що Хрещення Руси Володимиром є свідомий вибір на користь європейської цивілізації. Також Святійший Владика виголосив молитву, що читається в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.

Завершилась урочиста зустріч ВРЦІРО хоровим співом духовного гімну України: “Боже Великий, Єдиний…”

 

Джерело: http://www.cerkva.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *