Зібрання «екстрасенсів» на Михайлівській площі – цинічна провокація

knopka

Заява Прес-центру Київської Патріархії

У соціальних мережах та засобах масової інформації повідомляється про заплановане на 30 квітня цього року зібрання на Михайлівській площі Києва «2000 екстрасенсів», які мають намір нібито «заряджати амулети» для воїнів АТО та проводити інші магічні ритуали. У зв’язку з цим Прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне.

Відповідно до настанов Священного Писання діяльність магів, чаклунів, екстрасенсів, тощо, як справжня, коли людина дійсно має намір звертатися до потойбічних демонічних сил, так і шарлатанська, є огидною в очах Божих та тяжким гріхом. Особливо важким духовним злочином є використання у подібних практиках священних церковних предметів та місць, бо це є також гріх осквернення святині.

У разі, якщо на Михайлівській площі Києва, поруч із Михайлівським Золотоверхим монастирем, дійсно є намір провести «магічний» шабаш – Церква розцінює це як цинічну провокацію, наругу над почуттями віруючих християн, зневагу до учасників Революції Гідності, які знайшли свій захист у стінах святині. У центрі площі знаходяться скульптурні зображення святих княгині Ольги, апостола Андрія Первозванного, рівноапостольних Кирила і Мефодія, тому проведення тут «магічного» дійства є наругою і над цими святинями.

Планована подія також має всі ознаки кремлівської провокації, покликаної створити інформаційний привід та «картинку» для антиукраїнської пропаганди російських ЗМІ.

Ані монастир, ані влада міста Києва не надавали погодження і дозволу на проведення цього дійства на Михайлівській площі.

Тому Церква звертається до влади і правоохоронців з проханням вжити всіх належних заходів для недопущення осквернення святого місця, а громадськість просимо дати належну негативну оцінку запланованій кремлівській провокації.

Прес-центр Київської Патріархії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *