Митрополит Черкасский и Каневский УПЦ Московского Патриархата

Митрополит Черкасский и Каневский УПЦ Московского Патриарха
Митрополит Софроний (Дмитрук). Вільна думка.

Великий Всеправославный собор: расклады для Украины

synaxe2014

В 2016 году нас ждёт воистину историческое событие: состоится Восьмой Вселенский собор. Для нас главным будет рассмотрение так называемого «украинского вопроса»: признания Киевского патриаршего престола и единой поместной украинской церкви.

В 2016 году нас ждёт воистину историческое событие. Состоится Восьмой Вселенский собор (Великий Всеправославный собор), проведение которого ранее планировалось в Стамбуле (Константинополе). Но проходящий в Швейцарии Синаксис предстоятелей православных церквей принял решение перенести его на греческий остров Крит.

» Read more

Братство Святого Архістратига Михаїла УПЦ КП – привітали Його Святість з Днем народження

DSC_0061

Братство Святого Архістратига Михаїла УПЦ КП на чолі із Стратигом Братства Миколою Бокланом привітали Його Святість з Днем народження.

» Read more

Хрещення Господнє

hr1

Хрещення Господнє — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення (19 січня), однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами. Народні назви свята — Йорда́на (або Ордана), Водохреща.

» Read more

«Війна закінчиться і Крим повернеться» – Патріарх Філарет

87_tn

«Зараз Київський Патріархат – панівна Церква в Україні. Київський Патріархат підтримують 40% населення України, а Московський – 20%».

Міжцерковний діалог в Україні, роль церкви в суспільних змінах і єдність української Церкви – ці питання ми обговорили з Патріархом Філаретом, главою Української Православної Церкви Київського Патріархату.

– У 2016 році виповнюється 50 років з часу, як Ви стали митрополитом Київським. Як змінилася роль церкви за цей час? Адже коли Ви стали митрополитом (це був 1966-й), тільки закінчилися хрущовські гоніння на Церкву, почалося деяке заспокоєння, але церква все одно була під тиском Комуністичної партії, відділу Центрального комітету в справах релігій. Сьогодні церква – зовсім в іншій ситуації, причому ситуація в Україні відрізняється від ситуації в Росії.

– Коли я став київським митрополитом, мені було 37 років. Мене запросив до себе уповноважений у місті Києві Віктор Павлович Сухонін і каже мені: «Ви познайомилися зі своїм духовенством?». Я кажу: «Так, познайомився». «Ви бачите, що воно все старе і вам скоро буде кінець?». Я кажу: «Так, але старе може бути і молодим». Він мені ще сказав: «Крім того, ми в 1980 році вступаємо в комунізм, а в комунізмі не може бути церкви». Я кажу: «Ми існуємо, живемо і діємо в умовах соціалізму, будемо жити і при комунізмі». Він каже: «Ми вас терпимо при соціалізмі, а при комунізмі терпіти не будемо». Я на це сказав: «Ну, якщо ви не будете нас терпіти, то комунізму не буде, а церква буде існувати, бо Христос сказав: «Створю церкву, і ворота аду не переможуть її».

» Read more

1 2