Філарет, Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату: До нас у Володимирський собор перейшло багато вірян із Лаври

1412850533_srerrsrs

Люди віруючі, коли аналізують новітню історію Церкви, схильні до жанру альтернативної історії. Надто коли думають про церковне розділення, вони ставлять собі запитання, що було б, якби… Сьогодні ми точно знаємо відповідь на одне запитання з тих численних “якби”… Якби не патріарх Філарет з його мрією та непокірністю, Україна втратила б шанс на власну Помісну Церкву, а частина української пастви не мала би грунту, на якому будується єдина Церква, а може навіть більше – не мала б грунту для власного заспокоєння після моральних травм, які отримала від Московського патріархату. Напевно, саме тому патріарх Філарет залишається частим гостем ефірів, улюбленцем преси. Напевно тому про це сокровенне родинне свято Різдва нам хочеться поговорити саме з ним.

– Ваша Святість, Вам приписують таку фразу: “Любов без правди – слабкість. Правда без любові – жорстокість”.

– Ці слова належать не мені, а преподобному Ісідору Пелусіотському. Я лише їх запам’ятав і цитую.

» Read more

Владика Ізяслав привітав викладачів та курсантів Житомирського війскового інституту ім. С.П.Корольова з Днем Збройних Сил України

8

3 грудня 2015 року у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова відбулися урочисті заходи, присвячені 24-й річниці Збройних Сил України. У цей день відзначають особливий внесок української новітньої армії в захист Батьківщини. Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців, яке давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.

» Read more

День пам’яті жертв Голодомору

spRdwo9gm5k

Сьогодні, у четверту суботу листопада, Україна вшановує День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день.

О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання. А о 16:01 стартує Всеукраїнська акція “Запали свічку пам’яті”.

Українці запалять свічки в пам’ять про вбитих геноцидом співвітчизників біля місць пам’яті Голодомору і у вікнах своїх будинків по всій Україні та світу.

Як повідомляв УНІАН, жертвами Голодомору в УРСР, за оцінками української Академії наук стали 4,5 мільйона чоловік (дані 2013 року). Загальне число загиблих від голоду в цілому по СРСР обчислюється в межах 7-8 мільйонів чоловік.

unian.ua

Делегація Київського Патріархату взяла участь в урочистому засіданні Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій України з нагоди Дня Хрещення Руси-України

DSC_3830

28 липня 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь в урочистій розширеній зустріч Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій України з керівництвом держави з нагоди Дня Хрещення Руси-України та 1000-ліття упокоєння святого Рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.

» Read more

1 2 3 4